Ekspert IMR

Zawód: analityk biznesowy

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), inne, kierunek: matematyka

Zawód: Analityk biznesowy

Znajomość języków: angielski, w mowie – biegły, w piśmie – biegły

Zakres obowiązków: ocena użyteczności tworzonych przez zespół Market Risk modeli, przeprowadzanie analizy ryzyka dla wybranych modeli, przeprowadzanie analizy w celu oceny funkcjonalności zaproponowanych modeli oraz identyfikacji ograniczeń, współpraca z innymi członkami zespołu IMR na świecie, sprawdzanie czy modele są dobrze zrozumiałe i przedstawione oraz czy są zgodne z Regulacjami Group Standard Manual and Markets IMR Policy, raportowanie do działu globalnego IMR, przygotowywanie aktualizacji, wspieranie oraz szkolenie nowych pracowników zespołu, budowanie relacji z innymi zespołami szczególnie członkami zespołu odpowiedzialnego za tworzenie modeli, umiejętność przedstawiania analitycznych problemów i syntezy analizy w sposób zrozumiały dla innych zespołów.

Inne wymagania: wykształcenie matematyczne, doświadczenie w szczególność w zakresie analiz matematyczno finansowych tworzenia modeli z zakresu ryzyka kredytowego, wiedza z zakresu ryzyka rynkowego, modeli statystycznych oraz matematycznych, doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym lub za granicą, wiedza w tworzeniu i rozbudowywaniu modeli m. in. z zakresu ryzyka kredytowego, znajomość Basel II/ III (Nowa Umowa Kapitałowa), doświadczenie w zarządzaniu zespołem, w prowadzeniu niezależnej oceny modeli, bardzo dobra znajomość programów : base SAS, SAS EM, SAS Enterprise guide, Excel, VBA, Oracle, Delphi, modeller and JAVA

Zobacz jak aplikować